Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/arashkav/ravipodcast.ir/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
ثبت پادکست در بستر های ایرانی | 2 بستر ناملیک و شنوتو - پادکست راوی

ثبت پادکست در بستر های ایرانی | ۲ بستر ناملیک و شنوتو

ثبت پادکست در بستر های ایرانی

یک سوال اساسی که شاید بتوان گفت ذهن تمامی تولید کنندگان و منتشر کنندگان پادکست را به خود درگیر میکند، این سوال است که بهترین بستر برای ثبت پادکست خود کجا میتواند باشد؟ این سوال مهم میتواند پاسخ های متعددی داشته باشد. اما برای کسانی که کار ساخت پادکست را به زبان فارسی انجام میدهند، طیف وسیعی از این پاسخ ها بلا استفاده است. بهترین گزینه برای انتشار و عرضه یک پادکست به زبان فارسی استفاده از یک بستر ایرانی برای ثبت پادکست است. در این مطلب ما قصد داریم به ارائه مطالبی در مورد چگونگی ثبت پادکست در بستر های ایرانی بپردازیم. با ما همراه باشید.

چرا ثبت پادکست در بستر های ایرانی مهم است؟

ممکن است با خود بگویید که این پرسش یک پرسش ساده و بی دلیل است، ما فارسی زبان هستیم و بهتر است پادکست خود را در بستر های ایرانی ثبت کنیم! شاید این سوال به ظاهر ساده باشد اما نکات ظریفی وجود دارد که ممکن است از آنها غافل شوید. اجازه دهید تا بررسی دقیق تری در مورد پاسخ به این پرسش به ظاهر ساده داشته باشیم.

ثبت پادکست در بستر های ایرانی

برای آنکه محل مناسبی را برای ثبت پادکست خود انتخاب کنید توجه به مسائل مختلف می توانند بسیار برای شما مفید و کمک کننده باشند. قبل از هر چیزی شما باید پادکست خود را در بستری ثبت کنید که مناسب با پادکست شما باشد. بستر های ایرانی ثبت پادکست از جهات مختلفی برای کار شما مناسب هستند. اجازه دهید معنی مناسب بودن را کمی بیشتر باز کنیم. وقتی که می گوییم یک بستر ثبت پادکست ایرانی برای کار شما مناسب است، در واقع باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • شناخته شده و دارای مخاطب بالا
  • همخوانی محتوای سایت با محتوای پادکست
  • تامین پهنای باند مناسب برای کاربرای به منظور دسترسی به پدکست شما
  • ارائه لینک فید rss برای پادکست شما جهت نشر آن در جاهای دیگر

منظور از شناخته شده بودن بستر ثبت پادکست این است که بهتر است از بستر هایی استفاده کنید که امتحان خود را پس داده و تعداد کاربران بیشتری دارند. اینگونه بستر ها از نظر کیفیت و صحت کارکرد از سایرین بهتر عمل میکنند و از پشتیبانی بالاتری برخوردارند. همینطور تعداد کاربران استفاده کننده بیشتر است و به طبع در بالا رفتن تعداد مخاطبین شما می توانند کمک شایان توجهی را به شما ارائه دهند. در مورد موضوعاتی که روی هاست پادکست مورد نظر شما قرار دارند نیز باید دقت لازم را بخرج دهید. سایر پادکست هایی که آپلود شده اند تعیین کننده سلیقه مخاطبان آن سایت در مورد پادکست ها هستند. شما نمیتوانید مطالب علمی و خبری را در جایی که عموما مطالب ادبی عرضه میشود و مخاطبان آن به دنبال اینچنین محتوایی هستند ارائه کنید.

همینطور تامین پهنای باند مناسب برای دسترسی به پادکست های شما، یک نکته کلیدی در انتخاب بستر مناسب است. در صورتی که کاربران و مخاطبان شما برای شنیدن پادکست شما با مشکل مواجه شوند، استفاده از این بستر نمیتواند برای شما مناسب باشد. بعضی از بستر های ایرانی نیز میتوانند لینک rss جداگانه برای پادکست شما تعیین میکنند که میتوانید از آن برای عرضه پادکست خود در سایر نرم افزار ها و اپلیکیشن های پادگیر استفاده کنید.

ثبت پادکست در بستر های ایرانی

این امکانات خوب را میتوانید در بستر های داخلی به راحتی پیدا کنید زیرا هم با استفاده از شبکه داخلی از پهنای باند خوبی برخوردار خواهید بود، و هم به مخاطبان فارسی زبان و جامعه هدف خود دسترسی دارید. همینطور سایت هایی با محتوای متنوع و خوب در دسترس هستند که لینک rss را نیز به شما ارائه میکنند. در ادامه این مطلب ما به معرفی دو مورد از بستر هایی که این امکانات را میتوانند برای شما فراهم کنند میپردازیم. با ما همراه باشید.

چگونگی ثبت پادکست در بستر های ایرانی

در این بخش ما به معرفی چگونگی ثبت پادکست در بسترهای ایرانی میپردازیم. این کار را با ارائه نمونه و آموزش ثبت پادکست در دو هاست پادکست پرکاربرد و پر مخاطب شنوتو و ناملیک انجام میدهیم با ما همراه باشید

ثبت پادکست در شنوتو

برای اینکه بتوانید پادکست خود را در این سایت عرضه کنید  و از آن برای ثبت پادکست استفاده کنید. ابتدا باید به عنوان یک کاربر در آن عضو شوید. میتوانید این کار را با استفاده از لینک ثبت نام در صفحه اصلی سایت و گوشه بالا سمت چپ انجام دهید.

صفحه ثبت نام شنوتو

بعد از وارد شدن به صفحه ثبت نام شما فقط نیاز دارید تا یک ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. براحتی می توانید عملیات ثبت نام را انجام دهید. همینطور ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما شرایط و قوانین ارائه شده از طرف سایت را که باید تیک مطالعه و پذیرش آن را بزنید، به دقت مطالعه فرمایید. در این قسمت اطلاعات مفیدی  در رابطه با قوانینی که باید در مورد ثبت پادکست رعایت کنید در اختیار شما قرار میگیرد.

پس از ارسال کد تایید به ایمیل شما و وارد کردن آن در سایت میتوانید وارد پنل کاربری خود شوید. برای اینکه بتوانید به عنوان یک منتشر کننده پادکست در شنوتو فعالیت کنید باید درخواست کاربر برنامه ساز را از منوی سمت چپ، انتخاب کنید.

پنل کاربری شنوتو

پس از آنکه وارد بخش کاربران برنامه ساز شدید از شما درخواست می شود تا اطلاعات خود را تکمیل کنید. بعد از تکمیل اطلاعات و فرم پرشده، این اطلاعات باید به تایید مدیران سایت برسد. این کار تقریبا ۲۴ ساعت زمان خواهد برد.

تکمیل حساب کاربری در شنوتو

در صورت تایید اطلاعات شما شما میتوانید نسبت به ثبت پادکست های خود از طریق بستر شنوتو اقدام کنید.

ثبت پادکست در ناملیک

برای ثبت پادکست در ناملیک شما مانند سایت قبلی وارد شده از بالا سمت چپ گزینه ورود و ثبت نام را انتخاب کنید. صفحه ورود به سایت ناملیک به شما نشان داده خواهد شد. مجددا روی ثبت نام کلیک کرده تا به صفحه ثبت نام منتقل شوید. در این مرحله شما باید نام کامل، ایمیل و رمز ورود خود را وارد کنید.

صفحه ثبت نام در ناملیک

بعد از وارد کردن اطلاعات یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی برای شما ارسال میشود. با کلیک بر روی لینک شما به صفحه کاربری خود منتقل خواهید شد. اما از طریق این صفحه نمی توانید به امکاناتی برای ثبت پادکست دسترسی داشته باشید. در این مرحله شما باید مشخصات مورد نیاز برای تولید یک کانال را به ایمیل hi@namlik.me ارسال کنید تا آنها با شما تماس بگیرند. مشخصات ارسالی شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • نام پادکست
  • توضیحات کوتاهی در مورد ثبت پادکست و آنچه میخواهید منتشر کنید
  • ایمیل شما که در سایت ثبت نام کرده اید
  • لینک شبکه های اجتماعی
  • لوگو پادکست خود به منظور معرفی شما

بعد از ارسال این اطلاعات حدود یک هفته زمان میبرد تا در مورد وضعیت شما تصمیمات لازم گرفته و یوزرنیم و پسورد شما صادر شود. بعد از این اتفاق شما میتوانید از طریق لینک http://namlik.me/adminor به صفحه لاگین منتشر کنندگان پادکست ناملیک دسترسی پیدا کنید و وارد پنل کاربری خود شوید.

صفحه لاگین منتشر کنندگان پادکست ناملیک

استفاده از بستر ناملیک برای ثبت پادکست در بستر های ایرانی نسبت به شنوتو کمی زمانبر تر خواهید بود. اما هر دو این بستر ها امکانات خوبی را به شما عرضه میکنند و جزو پر طرفدار ترین بستر های تولید پادکست به زبان فارسی می باشد. با ثبت پادکست خود در بستر های ایرانی می توانید از امکانات زیادی بهره مند شوید. از این کار غافل نشوید که می تواند کمک خوبی برای پیشرفت شما باشد.

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بهاره
بهاره
2 years قبل

سلام امکانش هست هاستمون انکر باشه اما در این دو پادگیر ثبت کنیم پادکستمونو؟ ایا مقرراتی داره مثلا اهنگ خارجی نزاریم یا تابع قوانین اسلامی باشیم؟

2
0
Would love your thoughts, please comment.x