Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/arashkav/ravipodcast.ir/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
چجوری از پادکست پول در بیاریم؟ | معرفی ۷ روش کسب درآمد از پادکست - پادکست راوی

چجوری از پادکست پول در بیاریم؟ | معرفی ۷ روش کسب درآمد از پادکست

کسب درآمد از پادکست

کسب درآمد از پادکست

در جهان امروز رسانه ها جایگاه فوق العاده بالایی در اعمال نفوذ روی مردم بدست آورده اند.  این تاثیر پذیری بر هیچ کسی پوشیده نیست. اکنون رسانه ها میتوانند فرهنگ و عقاید مردم را تغییر داده و جریانات اجتماعی را کنترل کنند. پادکست را میتوان یکی از رسانه های تازه شکوفا شده ای دانست که در حال تکامل مسیر خود و پیدا کردن جایگاه خود در بین سایر رسانه هاست. اگر به طور کامل نمیدانید پادکست چیست حتما مقاله سایت ما در مورد چیستی پادکست را بخوانید

البته اگر به صورت جهانی نگاهی به این رسانه بیاندازیم خواهیم دید که پادکست مسیر تکامل خود را به بهترین شکل ممکن طی کرده است. اما در کشور ما هنوز در حال رشد است و تا رسیدن به حد اعلای خود و شکوفا شدنِ تمام پتانسیل هایی که دارد، راه زیادی در پیش دارد. پادکست نیز مانند سایر رسانه های اینترنتی هم رده خود، توانایی درآمد زایی دارد و روش های زیادی برای کسب درآمد از طریق پادکست وجود دارد که در ادامه این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

آیا کسب درآمد از طریق پادکست امکان پذیر است؟

ممکن است چگونگی کسب درآمد از طریق پادکست برای شما یک سوال بزرگ باشد! این که چطور شما با حرف زدن می توانید دیگران را قانع کنید که به شما پول پرداخت کنند و یا آن ها را مجاب به خرید و یا عملی خاص کنید! در صورتی که تصور شما از کسب درآمد از طریق پادکست این است، باید گفت که سخت در اشتباه هستید، و قرار نیست در کسب درآمد از طریق پادکست کلاهبرداری کنید!!! شما نیاز دارید تا با ساختار پادکست و این که چگونه می توان به درآمد از طریق پادکست دست پیدا کرد، بیشتر آشنا شوید.

میشه از پادکست پول درآورد؟

شاید تاکنون متوجه شده باشید که افراد فعال در رسانه های اینترنتی یا به اصطلاح Influencer ها چه درآمد هنگفتی را فقط از طریق فعالیت خود در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب بدست می آورند! پادکست نیز جزو رسانه هایی است که شما میتوانید برای کسب درآمد از آن استفاده کنید.

شاید بتوان گفت کارهایی که میتوانید برای کسب درآمد از طریق پادکست انجام دهید حتی بیشتر و متنوع تر از سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی مشابه اینترنتی است. البته در نظر داشته باشید مقایسه پادکست با شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب، اصلا به این معنی نیست که پادکست هم یک شبکه اجتماعی است. پادکست یک رسانه کامل است که در آن پلتفرم هایی برای عرضه پادکست ایجاد شده که حتی میتوان خود آنها را مانند یک شبکه اجتماعی خاص در نظر گرفت.

اکنون شما با دردست داشتن یک رسانه و مخاطبینی که به شما به چشم یک منبع اطلاع رسانی مطمئن اعتماد میکنند، به راحتی میتوانید کسب درآمد داشته باشید. شاید حداقل کاری که می توانید برای کسب درآمد از طریق پادکست با این شرایط ذکر شده انجام دهید، تبلیغات باشد. اما روش های بسیار بهتری نسبت به تبلیغ برای کسب درآمد از طریق پادکست وجود دارد که در ادامه این مقاله به شما معرفی خواهند شد.

کسب درآمد از طریق پادکست

معرفی روش های کسب درآمد از طریق پادکست

در این قسمت ما به معرفی روش های کسب درآمد از طریق پادکست می پردازیم و این روش ها را به طور کلی برای شما بازگو خواهیم کرد. شاید بتوان دسته بندی های زیر را یک طبقه بندی کامل برای کسب درآمد از طریق پادکست معرفی کرد.

تبلیغات مستقیم

شاید ساده ترین روشی باشد که شما بتوانید از طریق آن به درآمد دست پیدا کنید. دریافت وجه در ازای معرفی یک برند و یا خدمت عادی در پادکست های خود. میتوانید هر بار برای شرکت یا برندی خاص این کار را انجام دهید. اما اجازه دهید یک سوال اساسی را مطرح کنیم. تاکنون شده است که تلویزیون را روشن کنید تا اگهی تماشا کنید؟ یا مثلا موبایل خود را بردارید، برنامه مرورگر را باز کنید و بروید کمی آگهی های مختلف ببینید!؟ قطعا خیر!!! هیچ کس دوست ندارد تبلیغات ببیند. پس خواهشا با استفاده از این روش به صورت غیر اصولی و بیش از حد مخاطبان خود را از خود نرنجانید. در پادکستینگ مخاطبان شما ارزشمند ترین دارایی شما به حساب می آیند.

جذب اسپانسر

این گزینه را میتوان در واقع یک اصلاح خوب برای گزینه قبلی دانست. در صورت بالا بودن تعداد شنوندگان شما، کسانی هستند که حاضرند به عنوان اسپانسر شما، و در ازای معرفی آن ها به همین نام و خدماتی که میتوانند ارائه کنند، درآمد خوبی را برای شما فراهم کنند. درضمن پلتفرم های هاست پادکست مختلفی وجود دارند که می توانید برای پیدا کردن اسپانسر معتبر و کسب درآمد از طریق پادکست، از آن ها کمک بگیرید. به طور مثال هاست پادکست انکر در ازای پیشنهاد انکر به مخاطبانتون و شنیده شدن توسط هزار نفر به شما ۱۵ دلار میپردازد.(در زمان نگارش این مقاله)

ایمیل مارکتینگ

شاید به نظر بیاید که این روش کمی قدیمی شده باشد، و بازدهی آن پایین آمده باشد. اما بگذارید ضرر و زیان آن گریبان کسانی را بگیرد که کالای خود را در آن عرضه میکنند. به جرات میگویم که اگر در ایمیل مارکتینگ فقط کالا نفروشید و در پی آموزش و اطلاع رسانی هم باشید، این روش همچنان کارا است. شما میتوانید از مخاطبان خود بخواهید که در یک درگاه عضو شوند تا اخبار و اطلاعات و پادکست های جدید مربوط به شما را دریافت کنند. این بانک اطلاعاتی میتواند در ایمیل مارکتینگ یک دارایی ارزشمند تلقی شود که در کسب درآمد از طریق پادکست خود به شما کمک کند.

کسب درآمد از پلتفرم ها

کسب درآمد از طریق پلتفرم ها

در صورتی که شما تعداد مخاطب بالایی داشته باشید. پلتفرم هایی هستند که حاضرند حتی با پرداخت وجه شما را مجاب کنند که کار انتشار پادکست خود را از طریق آن ها انجام دهید. این کار برای دیده شدن آن ها بهترین تبلیغ خواهد بود و از طریق شما میتوانند سایر چنل های خود را نیز رشد و ارتقا دهند. البته که باید تعداد مخاطبین شما به طور محسوسی بالا باشد و انتشار پادکستتان را فقط از طریق آن ها انجام دهید.

پرسنال برندینگ

شما میتوانید کار پادکست را در راستای معرفی برند شخصی خود انجام دهید. میتوانید سایت خود، کالای خود و یا خدمتی را که ارائه می دهید را در پادکست خود معرفی کنید. فایده ای که پرسنال برندینگ دارد این است که چون برند و پادکست هم نام هستند لازم به تبلیغ زیاد و خراب کردن محتوای پادکست خود ندارید. در واقع تولید محتوای شما، هم اسم شما را گسترش خواهد داد و هم به کسب درآمد از طریق پادکست کمک خواهد نمود.

فروش پادکست

در این روش شما باید یک پادکست با محتوای بسیار قوی تولید کرده و بخشی از آن را رایگان ارائه کنید. سپس با ارائه کل پادکست به صورت بهادار می توانید درآمد زایی داشته باشید. برای تولید پادکست هایی که این قابلیت را داشته باشند باید تلاش زیادی بکنید. میتوانید مهمانانی را دعوت کرده و گفت و گو و مصاحبه ای با آن ها داشته باشید.

حمایت یا دونیشن

یکی از روش هایی که بتونید برای کسب درآمد از پادکست به آن اعتماد کنید گرفتن حمایت یا دونیت از مخاطبانتون هستش. به این صورت که از مخاطبینتون درخواست میکنید که توی بستری که معرفی میکنید از شما حمایت کنن و مبلغی رو بابت شنیدن پادکست شما بهتون کمک کنن. بستر های مختلفی برای اینکار وجود دارن که یکی از اونها سایت حامی باش است. البته که این بستر ۵٪ از پرداخت مخاطبان را برای سرویس دهی به شما از مبلغ پرداختی کسر میکند. برای اینکار شما باید به عنوان پادکستر در این سایت ثبت نام کنید و  صفحه خودتان را بسازید. بعد از ساختن صفحه و نوشتن توضیحات لازم میتونید لینک این صفحه رو برای مخاطبینتون به اشتراک بگزارید تا اونها حمایت مالیشون رو از شما انجام بدن. راوی در حامی باش

ایده پردازی

اگر برای کسب درآمد از طریق پادکست روشی را بلدید که در هیچ یک از این روش ها قرار نمی گیرد و طرح خودتان است، به شما تبریک میگوییم. شما یک ایده پرداز هستید. توجه داشته باشید که لزوما نباید از این چارچوب و روش ها برای کسب درآمد از طریق پادکست استفاده کرد. شما میتوانید راه و روش خود را بسازید. فراموش نکنید که این روش‌ها نیز از ابتدای امر وجود نداشته و به مرور زمان تکامل پیدا کرده اند. به ایده های خود بها دهید و آن ها را با ممارست بپرورانید. خوشحال میشیم اگر ایده های کسب درآمدتون از پادکست رو در کامنت ها به ما اعلام کنید.

 

مطلبی که درمورد تمامی موارد ذکر شده صدق می کند این است که کسب درآمد از طریق پادکست نیاز به تلاش و پشتکار دارد. ممکن است شروع این کار سخت و خسته کننده باشد. چیزی که پیروزی شما را در این امر قطعی میکند پشتکار شماست. پس زود دلسرد نشوید.

۲.۷ ۳ votes
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
ehsan
ehsan
3 years قبل

کدوم پلتفرم ها قابلیت درامد زایی دارن؟ ایرانی و خارجی

amir
amir
Reply to  آرش کاویانی
2 years قبل

سلام من تو انکر ۱.۵ کا دارم ولی برای ثبت و درامد زایی شماره موبایل امریکا میخواد میشه راهنمایی کنید

amir
amir
Reply to  آرش کاویانی
2 years قبل

محتوای خارجی هم دارم میتونم قرا بدم و اضافه کنم.
نحوه طی مراحلش رو توضیح میدید لطفا باش ماره مجازی ثبت کنم امکان اینکه بعدا اذیت کنند هست . میشه راهنمایی کنید ممنون

amir
amir
Reply to  آرش کاویانی
2 years قبل

ممنون

Bahar
Bahar
2 years قبل

سلام من پادکستی دارم که ۱۰۰۰۰۰شنونده داره ولی نمیتونم منبع درامدی داشته باشم
لطفا راهنماییم کنید

محمدمهدی
محمدمهدی
2 years قبل

چجوری باید ویجکت حامی باش رو وقتی اهنگ پلی میکشه بالای پلیر اضافه کنم؟

farideh pakmehr
1 سال قبل

درود خداقوت عالی بود

14
0
Would love your thoughts, please comment.x