Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/arashkav/ravipodcast.ir/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
چنل بی Channel B | علی بندری | آغاز کننده راه پادکست - پادکست راوی

چنل بی Channel B | علی بندری | آغاز کننده راه پادکست

کاور پادکست

امروز شما با جست و جوی ساده ای در اینترنت میتوانید به لیست بلند و بالایی از پادکست های فارسی زبان دسترسی پیدا کنید. اما تا چند سال پیش چنین نبود. چنل بی را میتوان جزو اولین پادکست های فارسی زبان و آغاز کننده این راه دانست. در ادامه این مطلب به بررسی و معرفی کاملی از این پادکست پیشرو و موفق خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

لوگو چنل بی

چنل بی، آغاز کننده راه پادکست

پادکست فارسی چنل بی یکی از اولین تولید کنندگان و منتشر کنندگان پادکست به زبان فارسی را می باشد. این پادکست، یک پادکست رادیویی است، که به صورت مستقل تولید و نشر می گردد. این پادکست را می توان یکی از اصلی ترین کانال های ارائه پادکست به زبان فارسی دانست، که از طریق هاست ناملیک شروع به انتشار اپیزود های خود کرد. منتشر کننده اصلی این پادکست علی بندری است که میتوان از وی به عنوان پدر پادکست فارسی نام برد. علی بندری که در لنگرود به دنیا آمده است، اکنون در اسلو زندگی می کند. در ابتدا علی بندری به تنهایی تولید و ارائه این پادکست را بعهده داشت اما اکنون اعضای دیگری نیز به جمع تولید کنندگان این پادکست اضافه شده اند.

علی بندری

موضوع و هدف چنل بی چیست؟

موضوع اصلی این پادکست روایت داستان های واقعی و حول محور حوادث است که در مجلات و یا رسانه های انگلیسی زبان منتشر میگردد. تا کنون داستان ها و موضوعات مختلف و زیادی توسط این پادکست ارائه شده است. که دنبال کنندگان زیادی نیز دارد. نکته جالبی که این پادکست بر مبنای آن بنا شده است این است که روایت این داستان ها صرفا یک روخوانی از روی متن نیست. علی بندری گزارش منتشر شده را بازخوانی نمی کنند. بلکه به روایت برداشت خود از آن می پردازند.
نقل قولی از علی بندری، سازنده این پادکست می تواند بهترین توضیح برای چگونگی ارائه آن باشد:

مقاله و گزارش‌های خارجی را یک نفر بخواند. بعد بیاید آن را تعریف کند.

علی بندری پادکست دیگری هم به نام بی پلاس را تولید میکند.

تعداد اپیزود های منتشر شده

تا زمان انتشار این مقاله شست و هشت اپیزود پادکست از چنل بی منتشر شده است. این اپیزود ها شامل داستان های یک قسمته و همینطور داستان های بلند و طولانی پنج یا شش قسمته نیز می باشند. در توضیحات هر اپیزود نیز شما می توانید خلاصه ای کوتاه را از مطالب ارائه شده در این اپیزود مشاهده کنید.

زمانبندی انتشار اپیزود جدید

علی بندری قبلا اعلام میکرد هر ۳ هفته ۱ اپیزود در چنل بی منتشر خواهد شد اما واقعا زمانبندی انتشار اپیزود های جدید چنل بی مشخص نیست. درصورت ادامه دار بودن داستان و وجود قسمت های متوالی این اپیزود ها به صورت هفته ای منتشر می شوند و در هرهفته یک قسمت از داستان ارائه خواهد شد.

میانگین زمان هر اپیزود

زمانبندی اپیزود های چنل بی متفاوت است ولی میتوان یک ساعت را به عنوان زمان میانگین در نظر گرفت. در مورادی مانند اپیزود دوم این زمان به سی و هفت دقیقه کاهش می یابد و در مواردی مانند اپیزود سی و شش، یک ساعت و سی و چهار دقیقه خواهد بود. همینطور اپیزود های سریالی لوسی که از آخرین اپیزود های ارائه شده می باشند، زمانی در حدود دو ساعت به ازای هر قسمت دارند.

تعداد مخاطبین در اپلیکیشن کست باکس

این پادکست یکی از پادکست های پر مخاطب در اپلیکیشن کست باکس نیز میباشد که بالغ بر ۲۱۴ هزار مشترک دارد و تا کنون بیشتر از ۴میلیون بار، اپیزود های این پادکست در اپلیکیشن کست باکس پخش شده اند. همچنین برای این پادکست بیشتر از ۱۱هزار نظر در قسمت کامنت ها وارد شده است و نظرات و کامنت های وارد شده برای هر اپیزود نیز از ۵ تا ۶۰۰ کامنت، متفاوت است.

پرمخاطب ترین اپیزود

چنل بی را میتوان یکی از پرشنونده ترین منتشر کنندگان پادکست در بین پادکسترهای فارسی زبان دانست. کلیه اپیزود های این پادکست در ناملیک دارای آمار بالایی می باشند. دومین اپیزود ارائه شده توسط چنل بی در ناملیک بالغ بر ۱۸۰۰۰ بار شنیده شده است. با گذشت و پیشرفت این پادکست، اپیزود بیست و سوم به نام جاده ابریشم بیش از ۲۰۰۰۰ بار و همینطور اپیزود مستر مایند با تعداد بیش از ۲۹۰۰۰ بار شنیده شدن، جزو پرمخاطب ترین اپیزود های این چنل هستند. اما اپیزودی که بیشترین تعداد مخاطب را دارد با اختلاف اپیزود هجدهم این پادکست با نام اولتراها، هواداران خطرناک تیم های ایتالیایی، تعداد بیش از ۱۲۷۰۰۰ بار شنیده شده است.

همینطور اپیزود های مجموعه لوسی که به تازگی از این پادکست منتشر شده اند در اپلیکیشن کست باکس بازخورد خوبی داشته و به تعداد میانگین ۱۲۰۰ لایک برای این اپیزود ها دست یافته اند. این در حالی است که برای اپیزود های قبلی این پادکست میتوان میانگین ۳۰۰ الی ۴۰۰ را عنوان کرد. اپیزود شست و دوم این پادکست که از مجموعه لوسی می باشد، با تعداد بیش از ۱۷۰۰ لایک میتواند به عنوان پرمخاطب ترین و محبوب ترین اپیزود در بین اپیزود های منتشر شده این پادکست در کست باکس معرفی گردد.

اپیزود پیشنهادی راوی

اپیزود ۳ دست

اپیزود ۳۵-دست

این اپیزود مربوط به یک مدیر موفق در هالیوود هستش که یک شبه زندگیش زیر رو میشه و اتفاقای جالبی براش میوفته. از همه جالب تر اینه که یک دکتر ایرانی بهش کمک میکنه که به زندگی برگرده. شنیدنشو از دست ندید

راه های دسترسی به چنل بی

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
خلیلی
خلیلی
3 years قبل

سلام
یک نویسنده روس به نام سرگیی کارامورزا (احتمالاً قره‌میرزا) که شیمیدان و اهل سیاست هم هست چند کتاب نوشته از جمله کتابی به نام مهندسی افکار که هنوز به فارسی ترجمه نشده و بعض مطالب آن جالب است.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x